Sardynia – jak aktywnie spędzić wakacje na rajskiej wyspie?

Planujesz spędzić następne wakacje na Sardynii we Włoszech? Gratulujemy wyboru! Wszyscy wiedzą, że wyspa Sardynia a to naturalny raj na Ziemi, jedno z najwspanialszych miejsc do spędzenia wakacji na plaży w rejonie Morza Śródziemnego, ale nie każdy wie, ile ciekawych zajęć można tam doświadczyć podczas wakacji oprócz zwykłego opalania się na plaży…

sardynia wakacje
Poniżej znajduje się krótka lista zajęć, dzięki którym aktywnie spędzisz wczasy na Sardynii:

Kolarstwo

Wyjątkowa sieć krętych tras oraz pustych wiejskich dróg jest przyjemnością dla każdego zapalonego rowerzysty. Klimat Sardynii jest idealny na wycieczki rowerowe, zwłaszcza wiosną i jesienią. Przybrzeżne równiny są dobre dla początkujących i ułatwiają poruszanie się po wyspie, ale pagórkowate tereny Sardynii wymagają od rowerzystów wytrzymałości i wysokiego poziomu sprawności.

Piesze wycieczki lub spacery

Aby odkryć piękno wyspy, najlepiej nadaje się turystyka piesza z szerokim wachlarzem możliwości uprawiania turystyki pieszej. Są tam oznakowane trasy i wiele wycieczek z przewodnikiem. Masyw Supramonte jest jednym z najpiękniejszych terenów turystycznych w Europie. Są tam wąskie wąwozy, imponujące skały kredowe, szerokie płaskowyże i ukryte kaniony. Góra Gennargentu z zielonym szczytem budzi podziw nie jednego podróżnego. Mieszane lasy liściaste na wzgórzach Barbagii są podobne do subalpejskiego pasma górskiego w Niemczech. Widok na okoliczne wybrzeże ze szczytu Punta La Marmora, który jest najwyższym szczytem Gennargentu i Sardynii, zapiera dech w piersiach. Jeden z najgłębszych kanionów, Gola di Gorrpou, znajduje się w Gennargentu. Góra stołowa Marmilla oferuje również odpowiednie szlaki na spacery, które są odpowiednie także dla dzieci. W środku regionu znajdują się miejsca piknikowe i dobrze oznakowane trasy w parku przyrody Monte Sette Fratelli, który jest jednym z ostatnich domów sardyńskich jeleni.

Żeglarstwo

Żeglowanie na Sardynii zapewnia niezwykłe przeżycia żeglarskie z setkami zacisznych zatoczek, plaż i formacji skalnych. Żaden odcinek na Sardynii nie jest taki sam jak następny od wydm na Costa Verde do głębokich szmaragdowych zatoczek i spektakularnych klifów Cala Gonone.

Windsurfing

Wyspa jest rajem dla windsurferów, a północ Sardynii jest najbardziej znana z windsurfingu, ale południe Sardynii oferuje również dobre warunki dla zapalonych surferów. Jednym z najlepszych miejsc do uprawiania windsurfingu w Europie jest Porto Pollo na Sardynii.

Nurkowanie

Nurków przyciągają jaskinie, wraki statków, bogate wody na północy wyspy. Nurkowie mogą odkryć podwodną sieć jaskiń i tuneli ze stalaktytami i koralowcami na północnym zachodzie w pobliżu Capo Caccia. Wyprawy nurkowe do Parku Narodowego La Maddalena są przeznaczone dla początkujących i miłośników nurkowania z rurką, ponieważ woda w tym obszarze ma zaledwie 10 metrów głębokości, jest czysta, z piaszczystym dnem morskim i rafami pokrytymi pięknymi roślinami.

Golf

Jednym z najważniejszych pól golfowych na Sardynii jest Pevero niedaleko Olbii, które słynie zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Pola golfowe są dobrej jakości wraz z fantastyczną scenerią.

Paralotniarstwo i wspinaczka swobodna

Są to dwa sporty ekstremalne popularne na wyspie, a najlepsze miejsca na ich uprawianie to Barbagie i Ogliastra.

Jazda konna

Są przejażdżki dla dzieci i dorosłych. Jazda konna prowadzi przez piękne górskie krajobrazy i plaże.

Jak widzisz Sardynia, to nie tylko plaża i piękna przejrzysta woda. Jeśli nie lubisz spędzać czasu wyłącznie w “na leżaku ” to wyspa oferuje znacznie więcej. To od Ciebie zależy co wybierzesz. Możesz także zdecydować się na zorganizowane wycieczki jednodniowej, gdzie możesz wybrać np. rejs katamaranem. Jeśli wolisz spędzać wakacje mniej aktywnie to możesz spróbować nauczyć się przygotowywać prawdziwe włoskie ravioli lub odwiedzić prawdziwą winnicę i zobaczyć jak powstają najlepsze wina na świecie.

Polecane strony i usługi:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/tunezja

Ambasada Polski w Tunisie https://www.gov.pl/web/egipt/ambasada

Ambasada Tunezji w Warszawie https://pl.wikipedia.org/wiki/Ambasada_Tunezji_w_Warszawie

Polecane strony i usługi:

  • Wycieczki zorganizowane szukamy -> TUTAJ  lub korzystamy wyszukiwarki poniżej?
  • Hotele rezerwujemy -> TUTAJ  Generalnie najniższe ceny i do tego mnóstwo opinii, dzięki czemu masz gwarancję jakości.
  • Wycieczki jednodniowe (fakultatywne) rezerwujemy-> TUTAJ Korzystne ceny wraz z recenzjami wycieczek, zdjęciami i opisem.
  • Parking przy lotnisku rezerwujemy -> TUTAJ ponieważ mają bardzo korzystne ceny i miłą obsługę.
  • Ubezpieczenie – porównujemy -> TUTAJ. To niewielki koszt, a zapewnia spokój podczas urlopu.
  • Nie możesz się zdecydować? Skontaktuj się z EKSPERTEM -> TUTAJ.
Sardynia – jak aktywnie spędzić wakacje na rajskiej wyspie?

Dodaj komentarz

Przewiń na górę
Send this to a friend